Klademe důraz na kvalitu a čistý zvuk

je český výrobce brumlí. Naše dílna navazuje na tradiční postupy sibiřských a rakouských mistrů. Celý postup výroby je ruční, bez použití strojů, proto je každá naše brumle originál.

Výroba brumlí

Naše brumle mají kořeny v Rakousku a v sibiřském Jakutsku. Navazujeme na rakouského mistra, světově proslulého výrobce Josefa Jofena, který se naučil jakutské postupy výroby brumlí – khomusů od jakutského mistra Ivana Khristoforova.

Historie naší výroby sahá do poloviny devadesátých let, kdy jsme začali mistru Jofenovi pomáhat s výrobou rámů jeho brumlí “Jakutische“ a „Rabacher“. Miloslav Šešulka se naučil proces výroby a převzal v roce 2010 kompletně výrobu těchto dvou modelů, ponechal tyto modely beze změn dodnes a přidal další vlastní modely, které vycházejí z Jofenových brumlí.

Brumle je tradiční hudební a šamanský nástroj. Její unikátnost spočívá v tom, že se objevuje v mnoha kulturách napříč světem, nezávisle na sobě. První záznamy o muži hrajícím na brumli pocházejí z Číny, z třetího století př. n. l. Brumle se objevuje se postupně v keltských kulturách, Sibiři, Nepálu a Indii, ve střední a severní Evropě.

Broušení brumle

Tento nástroj má několik běžně používaných názvů v různých jazycích, nejčastější názvy jsou: jaw harp, jew’s harp, trump, maultrommel, guimbarde, marranzano, munnharp, doromb, drumba, vargan, khomus, parmupill, brumle, drumbla.

Věříme, že se nám podařilo navázat na tradici výroby Jakut a Rabach brumlí rodiny Jofenových.

Hotová brumle

Naše nástroje jsou vyráběny v malé dílně ve městě Ivančicích na Jižní Moravě.

Do obchodu